Twitter Gündemini Memur Belirledi

Haziran ayının ilk haftası bir araya gelen Kamu çalışanlarının oluşturduğu beş dernek 2017 Aralık itibariyle işçi, işveren ve emeklilere sağlanan haklar sonrası 24 Haziran seçim vaatleri arasında bulunan ancak Tüm memurlara verilmesi gerektiğine inandığı, Memurlara bayram ikramiyesi ve 3600 Ek Gösterge kapsamının genişletilmesi talepleriyle ilgili twitter’da #VakitMemurVakti hashtag çalışması başlattılar.

Twitter etkinliğine katılan İŞKUR Çalışanları Derneği (İŞKURDER), Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği (SOGÜAD), Kamu Şefleri Derneği (KAŞEFDER), Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği (TAKADER) ve Ceza ve Tevkifleri Memurları Derneği (CTEM-DER) haziranın ilk haftası, gerek sosyal medya hesaplarından, gerekse resmi internet sitelerinden 7 Haziran saat 21:00- 23:59 saatleri arasında yapılacak olan etkinliğin duyurusunu yaparak tüm kamu çalışanlarını etkinliğe katılmaya davet etmiştir.

Bu twitter etkinliğine Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan kamu çalışanları ve çalışan yakınları destek verdi ve kısa sürede çalışma Twitter’da Türkiye’nin 1. Numaralı gündemi haline geldi. Önceki hafta yine Derneklerin organize ettiği Twitter etkinliğinde gündemin İkinci sırasına kadar yükselmeyi başarmıştı. Anlayacağınız 7 haziran gecesi Twitter gündemini memurlar belirledi.

STK’ların ortak açıklamasında;

Yapılan ve yapılacak düzenlemeler bütün memurları kapsamalıdır.

Unvan ve hizmet sınıfı gözetmeksizin tüm memurlarımızın ekonomik, sosyal ve özlük haklarındaki kayıplar telafi edilmelidir.

Ekonomik büyümenin nimetlerinin adil bölümü için, gelirin daha adil dağılımı için Memurlara da Bayram İkramiyesi verilmesi uygun olacaktır.

Polis, Hemşire, Din Görevlisi, Öğretmen ve diğer idarecilerimizin ek göstergelerini 3600 puana çıkarılması olumlu bir adım olarak değerlendirilmektedir. Ancak, diğer kamu çalışanları da bu düzenlemeye dahil edilmelidir.

Seçim öncesi sosyal medya yoluyla seslerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a duyurmaya çalışan memurlar, maaşlarının enflasyon karşısında eridiğini, alım güçlerinin günden güne azaldığını ve dış kaynaklı döviz kurunda yaşanan dalgalanmalardan en çok olumsuz etkilenen kesim olduklarını ifade etmişlerdir.

Twitter Etkinliğinin Kamuajans com sitesinde yapılan haberi

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir