Türkiye Taşkömürü kurumuna 1500 işçi alımı yapacak, Başvurular ne zaman

Türkiye Taşkömürü kurumuna 1500 işçi alımı yapılacağı Resmi Gazete’de yayımlandı. Zonguldak halkı tarafından merak edilen TTK işçi alımı süreci Resmi Gazete’de yayımlandı ve süreç resmen başladı. Peki TTK 1500 işçi alımı başvuruları ne zaman alınacak?

TTK’ya 1500 işçi alımı yapılacağı Resmi Gazete’de yayımlandı. Binlerce vatandaş tarafından merak içinde beklenen karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile gerçekleştirildi. 1500 işçi alımına ilişkin süreç bundan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülecek.

TTK 1500 İŞÇİ ALIMI RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara  göre, Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2019 Yılına Ait Genel  Yatırım ve Finansman Programı’nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar yürürlüğe  konuldu.

Buna göre, son yıllarda kurumdan ayrılan nitelikli personel açığının  kapatılabilmesi için 1500 pano ayak üretim işçisi istihdamında TTK Yönetim  Kuruluna yetki verildi.

Söz konusu işçilerin alımına ilişkin takvim ile usul ve esasları  belirlemeye Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkili olacak.

Milliyet

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir