Taşerondan kadroya geçişi 4 ay gecikmeli gerçekleşen işçinin mağduriyeti giderildi

Taşeron işçi iken kadroya geçişi 4 ay gecikmeli gerçekleşen işçinin dört aylık maaş mağduriyeti Kamu Denetçiliği Kurumunca verilen (KDK) tavsiye kararıyla giderildi.

TAŞERONDAN 4 AY SONRA KADROYA GEÇTİ

Kamu Denetçiliği Kurumundan yapılan açıklamaya göre, çalıştığı kurumda dört ay gecikmeli işçi kadrosuna alınan vatandaş, geliri olmadan geçirdiği süre için talep ettiği işsizlik ödeneğinin reddedilmesi sebebiyle KDK’ye başvurdu.

ALT İŞVEREN İŞÇİSİ OLARAK BAŞVURUDA BULUNDU

Adalet Bakanlığında alt işveren işçisi olarak çalışan vatandaş, başvurusunda, 375 sayılı KHK kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş isteğinde bulunduğunu ancak bu talebinin reddedildiğini belirterek, işçilerin 2 Nisan’da kendisinin ise 30 Temmuz’da, eski hükümlü olarak idarede kadroya geçirildiğini kaydetti.

ÜCRETİNİ ALAMAYINCA KDK’YA BAŞVURDU

2 Nisan-30 Temmuz arasında herhangi bir geliri bulunmadığını, işsizlik ödeneği talebinin reddedildiğini ifade eden vatandaş, söz konusu döneme ilişkin ödeneğin tarafına verilmesi talebiyle Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK)’ye başvurdu.

İŞÇİ HAKLI BULUNDU

Başvuruyu inceleyen KDK tarafından Adalet Bakanlığı ile iletişime geçilmesinin ardından vatandaşın işsizlik ödeneği talebi yerine getirildi.

Urfanatik com

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir