Taşeron İşçiler Dikkat-Başvuru için son 3 gün

Taşeron işçilerin kadroya geçişi için başvuru süresi ne zaman başladı, kadroya geçişi  için başvurunun ne zamana kadar  yapılması gerektiği ve başvuru sonrası sürecin nasıl işleyeceği konusunda İletişim bölümünden gelen sorular üzerine bir yazı oluşturduk.

Taşeron işçilerin kamuda istihdamı için yapılan düzenleme 24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan  696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılması sonrası 2 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girdi ve işçiler kadroya geçiş için başvuru yapmaya başladı. Son başvuru günü 11 Ocak 2018 olup, bu günü geçirmemeniz tavsiyemizdir.

Süreç Nasıl İşleyecek

Kadroya geçiş sürecinde, Kurumlara kadroya geçiş için eğer daha öncesinden açılmış dava varsa bu davadan işçi vazgeçecek, işçiler kadroya geçiş için başvuru yapacak, Kamu İdaresi ile işçi Sulh Sözleşmesi yapacak, İdare işçinin kadroya geçişten yararlanıp yararlanamayacağı yönünde çalışma ve tespit yapacak ve Nisanın ilk haftasında kadroya geçişler tamamlanacaktır. Kadroya geçen işçinin öngörülen şartları taşımadıkları daha sonradan tespit edilmesi halinde işten çıkarılacak ve tazminat ödemesi yapılmayacaktır.

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir