Sosyal Güvenlik Kurumu Personeli Uzmanlık İstiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Personeli Uzmanlık İstiyor!

Bir Kurum düşünün. 80 milyonun tamamına hitap eden. Doğumdan ölüme kadar ihtiyacınız olan bir Kurum. Bir de bu Kurumda çalışan personeli düşünün. Üzerindeki baskıyı, işin yoğunluğunu v.s. v.s?

Ardı ardına gelen yapılandırmalar, torba kanunlar, aflar, borç silmeler. Hepsinin yükü bu Kurum personelinin üstünde. Evet bahsettiğimiz personel Sosyal Güvenlik Kurumu personeli. SGK personeli uzmanlık istiyor.

Eşit işe eşit ücret adı altında yapılan düzenlemeler ile Sosyal Güvenlik Kurumu gibi iş yükü oldukça ağır olan bir Kurum çalışanı ile iş yükü daha hafif olan Kurumlarda çalışan personelin maaşını eşitlemeye çalıştılar.İkramiyeleri aldılar. Fazla mesai diye bir şey kalmadı. Performans ücreti gitti. Havuzdan alınan paralar artık yok. Peki Sorarım size adalet ya da hakkaniyet bunun neresinde?

Birisi iş yükünden ve yoğunluktan dolayı evin yolunu zor bulurken birisi de neredeyse yatarak ayı tamamlamakta. Bu kadar emek yoğun olan bir Kurumda çalışan personelin özlük haklarının gözetilmesi ve düzeltilmesi kesinlikle kaçınılmaz.

Hizmet kalitesinin artması Kurum personelinin Kuruma olan aidiyetinin artması ile sağlanacaktır. Aidiyetin artması da personelin özlük haklarının düzeltilmesi ve maaşların arttırılmasıyla sağlanacaktır.

Kurumda çalışan kalifiye personelin çoğu başka Kurumlara geçiş için uğraşmakta. Neden mi? Çünkü verdiği emeğin parasal karşılığını alamıyor.. Bundan dolayı da uzmanlık istiyor.

Kurum personeli facebook ve twitterdan büyük bir kampanya başlattı uzmanlık ile ilgili.

Şimdi yetkililere sesleniyoruz. Lütfen Kurum personelinin sessiz çığlığını dikkate alalım. Maliye personeline verilen uzmanlık hakkının Sosyal Güvenlik Kurumu?nda çalışan personele verilmesi en doğal haktır. Hizmet kalitesinin artması Kurum personelinin mutlu olmasına ve işe bağlanmasına bağlı. Bunun da yolu uzmanlıktan geçiyor.

Saygılarımızla www.sgkhocasi. com ekibi.

 Mehmet ÇALIŞKAN 15 Haziran 2017

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

7 Comments on “Sosyal Güvenlik Kurumu Personeli Uzmanlık İstiyor”

  1. Dışarıdan gördüğüm kadarıyla sürekli bir kanun çıkıyor ve memur bu işin içine atılıyor. Çalışmalarının karşılığını almaları gerektiğini düşünüyorum. Hakları olanı alsınlar

  2. Samimi bir arkadaşımın sgk da çalışmasını görünce çok şaşırdım. Bir sürü memur gördüm bir sürü kurumda, ancak sgk çok farklı. İnşaallah hak ettiklerini alırlar

    1. Kurumda çalışan memurlardan edindiğimiz bilgi ve dışarıdan gördüğümüz kadarıyla diğer kurumlardan daha fazla iş yükü olmasına rağmen memurların özlük haklarına gerekli hassasiyet gösterilmediği anlaşılıyor.

  3. bütün bunlar yalan ne uzmanlğı ya hiç bir şey yok bence ağlayan çocoğa bir şeker çukalata verirsin susturursun ay buda ona benziyor bir uzmanlık meselesi çıkartalım da oyalansınlar dediler
    mal da yalan mülk de yalan var biraz da sen oyalan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir