Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’i Ziyaret Etti

Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği resmi Sitesinde yer alan habere göre Derneğin Ziyaret heyeti, SGK Personelinin sorun ve çözümleri konusunda görüşlerini almak üzere Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Erdem’i Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘da ziyaret etmiş.

Derneğin Sitesinde yer alan haber

Sosyal Güvenlik Ailesi Derneğimiz Genel Başkanı Burak DİNÇER, Genel Başkan Yardımcılarımız Gülsevim TEKELİ ve Selami TOYGAR, Denetim Kurulu Başkanımız Ufuk ŞAHİN, Yönetim Kurulu Üyemiz Güray KAYNAK geçen hafta içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bakanlık, Kurum Başkanlığı ve Sendikalarda bir dizi ziyaret gerçekleştirerek Personel sorunlarının çözümü konusunda destek istemişti.

Derneğimiz Ziyaret ekibi ziyaretleri sırasında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Erdem’i Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘da ziyaret ederek tespit edilen Personel sorunları içeren dosyamızı teslim ederek, sorunların çözümü konusunda yardım istedi. Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Erdem ve ziyaret ekibinde bulunan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Ziyaret sırasında Bakan Yardımcımıza sunmuş olduğumuz raporda öne çıkan taleplerimizden bazıları

1- 82 Milyon vatandaşa hizmet eden ve birçok yetki verilip o risklerle çalışan SGK’da görevli memurlara uzmanlık hakkı getirilmesi.

2- Mevzuat yükü çeken SGK’da görevli memurlara ikramiye ve diğer haklarının iade edilmesi.

3- SGK’ya denetmen ve denetmen yardımcısı alımlarında bunun % 50’sinin kurum içindeki memurlardan istihdam edilmesi.

4- SGK’daki memurlara Sosyal Güvenlik Tazminatı ödenmesi.

5- SGK’daki memurlardan muayene ve reçete katılım payının alınmaması.

6- SGK’da görevli memurların unvanlarının başına “Sosyal Güvenlik” adının getirilmesi.

Yazarımız Uzman SGK Kadro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir