Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği 1.Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Sosyal Güvenlik Kurum Personelinin mali ve özlük haklarının eş değer veya daha az iş yükü olan Kurumlarda çalışan diğer personele göre az olduğu ve çalışma barışı açısından bu dengesizliğin değiştirilmesi gerektiği görüşünde hem fikir bir kaç kişi bir araya gelerek, Facebook üzerinden SGK Ailesi Grubunu oluşturmuş, Facebook ve Twitter etkinlikleri düzenleyerek seslerini duyurmaya çalışmıştır. Aradan çok fazla bir zaman geçmeden aynı görüşte birleşen diğer Kurum Personelinin de Facebook SGK Ailesi Grubunda toplanmasının ardından, çalışmalarına resmi olarak da devam edilebilmesi adına Sosyal Güvenlik Ailesi Derneğini kurarak Sivil Toplum Kuruluşu olarak devam etme kararı aldı. Kurulmuş olan Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği ile ilgili bir kaç konu ve hazırladıkları videolara daha önce  Uzman SGK Sitemizde yer vermiştik.

Sosyal Güvenlik Ailesi Derneğinin Olağan Genel Kurula çağrı mektubuna da 21 Aralık ta Sitemizde yer vermiştik. Derneğin Olağan 1.Genel Kurulunu 5 Ocak tarihinde Ankara’da yaptığı ve ilgili Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarının oluşturarak Genel Kurul sürecini tamamladığı öğrenmiş durumdayız.

Öncelikle Grup olarak başlayan ve Derneğin kurulmasıyla resmi olarak ta devam eden süreçte, oluşum için yaptığımız araştırma neticesinde, daha önce gerçekleştirdikleri etkinliklerde sadece Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışan personelin, çalışma barışı açısından mali ve özlük haklarının daha iyi olması gerektiğini savunduklarını gördüğümüz, Facebook Grup olarak çıktığı dönemde dikkat çekmeyi başaran SGK Ailesi mensuplarının Dernekleşmesi sonrası daha da dikkat çekeceğine, daha güzel işler yapacağına inanmamız nedeniyle, bu güzel süreçte nasıl ilerledikleri, karşılaştıkları güçlük ve kolaylıkları anlatan bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik.

 

 SGK Ailesi Grubundan Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği oluşla sonuçlanan bu güzel sürecin nereden nereye geldiğini tam olarak görmek istiyorsanız hazırlanacak olan yazı dizisi için Sitemizi takip etmeye devam edin.

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir