Sosyal Güvenlik Ailesi Bayram İkramiyesinin Tüm Memurlara Verilmesi İçin İmza Kampanyası Başlattı

Sosyal Güvenlik Ailesi Derneğinin Sosyal Medya hesapları ve İnternet Sitesinden yapılan paylaşımlarda 30 Nisan itibariyle Başbakan Binali Yıldırım’ın duyurduğu emeklilere Dini Bayramlar öncesi Bayram İkramiyesi verilmesi yönündeki haberiyle ilgili olarak, İkramiyelerin tüm memurlara da verilmesi için Change org ta imza kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Yapılan duyuruda; “Memur sendikalarının taraf olduğu toplu sözleşme görüşmelerinde, memur ve memur emeklileri için teklif edilen ve dini bayramlar öncesi verilecek ikramiyelerin, çalışan memurları kapsamaması, üzüntü verici bir durum oluşturmuştur.

Gün geçtikçe asgari ücrete yaklaşan maaşıyla geçinmekte zorlanan memurların yüzünü bir nebze de olsa güldürmek adına Bayram İkramiyelerinin çalışan memurlara da verilmesi için, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Maliye Bakanlığı, Bakanlar Kurulu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını muhatap alan change.org adresinde Bayram İkramiyesi için imza kampanyası başlatıyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumu Personeli olsun olmasın, Tüm Kamu Kurumu çalışanları ve yakınlarını imza kampanyamızı imzalamaya davet ediyoruz” denildi.

Başlatılan İmza Kampanyasının linki

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir