Sosyal Güvenlik Ailesi uzmanlık yolunda

Sosyal Güvenlik çalışanları 2017 Kasım itibariyle Sosyal Güvenlik Ailesi derneğini kurmuş ve Dernek Türkiye nüfusunun yüzde yüzüne hitap etmesinin yanında yabancı uyruklu kişilere de hizmet etmesine karşın Kurum Personelinin diğer Kurumların çalışanlarına nazaran daha az olan mali haklarının artırılması yönünde çalışmaya başlamıştır. Zaman zaman düzenlediği Sosyal Medya etkinlikleri ile Siyasi ve bürokratları da mesajlarına etiketleyerek seslerine ortak etmeye çalışan SGK Personelinin twitter etkinliğinde kullandığı bir kaç tweet örneğine Uzman SGK kadrosu olarak yazımızda yer verelim.

Sosyal Güvenlik Ailesinin 22 şubat tarihli twitter etkinliğinde kullandığı bir kaç mesaj;

→ Yetişmiş işi bilen gelecek vaad eden genç beyinleri Kurumun geleceği için Kurumda tutabilmek adına uzmanlık artık zaruret olmuştur.

→ Verilen müjdelerin çoğu SGK ile ilgili fakat personelin sorunlarını gören yok.

→  olmazsa özlük haklarımız iyileşmezse 2041 de emekli olacağım nasıl geçer Allah’ım düşünemeyeceğim sanırım

→ Bir uzmanlık uğruna ya Rab ne twitler atılıyor.

→ Tüm memurların hakkını kendi hakkımız gibi görüyor, SGK çalışanının da hakkı uzmanlıktır diyoruz. Başka kurumdan bir arkadaşınız

→ Teşviklerle kalkınma planları ile iş yükü artıyor ama ücret ve unvan düşük kalıyor.

→ SGK Personeli 2006 itibariyle yalnız bırakılmaya başladı. Durun bir dakika SGK 2006 yılında kuruldu. Biz hep yalnızmışız. Ama artık birlik olmak adına adım atabiliyoruz.

→ Başkanım SGK Personeli olarak bizim haklarımız içinde sesi gür bir şekilde çalışacağınız günleri bekliyoruz.

Mesajlardan görüyoruz ki, SGK Personeli daha önce olmadığı kadar birlik ve beraberlik içinde uzmanlık kadrosunu ve tespit edilen diğer haklarını alacağına inanıyor. Uzman SGK kadrosu olarak bundan sonra Sosyal Güvenlik Ailesi çalışanları ve Derneğine ait daha fazla habere Sitemizde yer vermeye çalışacağız. Derneğin nereden nereye geldiğini ve Sosyal Güvenlik çalışanlarıyla ilgili neler yapabildiğini görmek istiyorsanız Sitemizi takip etmeye devam edin…

6 yorum

 1. onursal Yanıtla

  eğer çıkarsa böyle bir şey hiç bakmadan üye olurum ama hiç ümidim yok

 2. Ebru Yanıtla

  Ben böyle büyük ses getireceklerini hiç düşünmemiştim. Tebrikler SGK Ailesi

  • Uzman SGK YazarYanıtla

   Çooook daha geç olmadan elimizden geleni yapmaya herkes davetli olduğu gibi sizi de aramızda görmek isteriz…

Yazımıza Yorum Yazabilirsiniz