Kısaca Rapor Parası Nedir Kimlere Verilir

Uzman SGK site ekibi olarak bu yazıda kısaca rapor parası nedir, rapor parası kimlere verilir ve raporu kim nasıl verir gibi soruların cevaplarına değineceğiz.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hastalık sigortası kapsamında sigortalılara raporlu olduğu günler için geçici iş göremezlik ödeneği ödeniyor. Hastalanan ve bunu istirahat raporu ile belgeleyen sigortalılara istirahatlı oldukları günler için ödenen geçici iş göremezlik ödeneği, işçiler arasında daha çok “rapor parası” olarak biliniyor. Rapor parası, sigortalının hastalık nedeniyle çalışamadığı günlerde gelir kaybına uğramasını önlemek amacıyla veriliyor.

Rapor parası, SGK tarafından yetkilendirilmiş hekim veya sağlık kurulları tarafından verilen sağlık raporuna bağlı olarak ödeniyor. Aksi taktirde, yetkilendirilmemiş hekim ve kurumlardan rapor alınması durumunda SGK tarafından rapor parası ödenmiyor.

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Site Yorumları “Kısaca Rapor Parası Nedir Kimlere Verilir”

  1. EŞİM 22/05/2018 TARİHİNDE VEFAT ETTİ ÇALIŞIYOR DURUMDA İKEN 30/05/2018-14/05/2018 TARİHLİ RAPOR ALMIŞTIM EŞİ OLARAK RAPOR ÜCRETİNİN TARAFIMA ÖDEME YAPILABİLİRMİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir