Kısa Kısa Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Teşvikleri neler

Uzman SGK Sitemizde 2017 Aralık itibariyle sürekli yazılarına yer verdiğimiz ve Hükümetin Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında hayata geçirdiği işçi ve işverenlere özel teşvikler kısa kısa siz değerli takipçilerimize okunmak üzere hazırlandı. 

İşte teşviklerden bazıları

  • Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında imalat ve bilişim sektöründe mevcut İstihdama ilave her bir çalışanın tüm sigorta primlerini ve vergilerini devlet karşılıyor.
  • İŞKUR tarafından uygulanmakta olan İşbaşı Eğitim Programlarının süresi 2018’de Bilişim ve İmalat sektörlerindeki mesleklerde 3 aydan 6 aya çıkartıldı.
  • Muhtar ve korucuların SGK primleri Mayıs ayı itibarıyla devlet tarafından karşılanmaktadır.
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenen İş Başı Eğitim Programlarına katılmak için İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir.
  • 1-3 çalışanı olan imalat sektöründe faaliyet gösteren ve ustalık belgesi olan iş yerlerinin 2018 de mevcut çalışana ilave istihdam ettikleri 18-25 yaş grubundaki gençlerin ücret, sosyal güvenlik primleri ve vergileri bir ay işveren tarafından bir ay devlet tarafından ödenecek.

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir