Emeklilere kritik uyarı! Yarın son gün…

 

SGK tarafından, 27 Ocak’ta sona erecek ek ikramiye için başvuru süresini hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 29 Ocak Pazartesi gününe kadar uzatıldığını daha önce sitemizde yazmıştık.

Memur emeklilerinin ikramiye farkları için düzenleme yapılmış, başvuru süreci ve farkların nasıl ödeneceği belirlenmişti. Belirlenen son başvuru tarihine bir gün kaldı. Yani memur emeklilerinin ikramiye farkı için yarın son başvuru günü.

30 yılın üzerinde hizmeti bulunan emeklilerin ikramiye farkı talep edilebilmesi için yarın son gün. Hayattaki memur emeklileri ve vefat eden memur emeklilerinin hak sahipleri bu tarihe kadar başvurmalıdır.

7 Ocak 2015 tarihinden önce emekli olmuş ve 30 yılın üzerinde hizmeti olmasına rağmen emekli ikramiyesini 30 yıl üzerinden almış memur emeklilerine ikramiye farkları ödeniyor. Bu farkların ödenmesi için de geçtiğimiz yıl düzenleme yapıldı. İkramiye farklarının ödenmesi için bu durumda olan kişilerin SGK’ya başvuru yapması gerekiyor. Yapılan başvurular sonrasında ikramiye farkları hesaplanıyor ve bu kişilere veya hak sahiplerine ikramiye farkları ödeniyor. Dolayısıyla yalnızca memur emeklileri değil, eğer memur emeklisi hayatını kaybetmişse geride kalan hak sahipleri de ikramiye farkı alabiliyor.

29 OCAK KRİTİK TARİH

Memur emeklilerine ödenen ikramiye farklarının SGK’dan talep edilebilmesi için 29 Ocak 2018 son tarih olduğuyla ilgili daha önce uzman SGK sitemizde bir kaç yazıya yer vermiştik.  Yarın memur emeklilerinden 30 yılın üzerinde hizmeti olmasına rağmen 30 yıl üzerinden emekli ikramiyesi alanların SGK’ya başvurması gerekiyor. 29 Ocak hak düşürücü süre olarak tanımlanmış durumda

Millî gazete

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir