Derneklerin Kuruluş Amacı Kahvaltı Organizasyonu Olmamalıdır

Sosyal Güvenlik Kurumunun birbirinden Uzman personelinden sadece bir grubun ortaya çıkardığı, Sosyal Güvenlik Ailesi Derneğinin Genel Başkanı Sayın Burak Dinçer’in SGK AİLESİ’nin Facebook grubunda ki paylaşımını Uzman SGK sitesi olarak yazımızda yer vereceğiz.

Dedik ki, STK’lar insanların ihtiyaçları için doğar. Tüzüğünde hitap ettiği kesimin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ortaya çıkan STK’lar da, kahvaltı o kesimin bir gereksinimi midir? Tabi ki de hayır!

Günlük hayatımızda dahi birçok ihtiyacımızı karşılamak adına birilerinden yardım istiyorsak, konu bir memurun özlük hakkı olunca ve tüzüğünde hitap ettiği kesimin ihtiyaçlarını karşılamak adına birlikte hareket etmesi gerekirken o dernek-bu dernek-şu dernek diye ayrımlara gidilmesi sizce ne kadar doğru?

Üyelerin özlük haklarında yapılacak bir iyileştirme için, feci bir şekilde birlikte hareket edilmesi gerekiyorsa ve bu birlikte hareket etmenin sonunda kazanılacak bir özlük hakkıyla bu durumun kendi yararlarına olacağı muhtemel bir durumsa, nedir bu ayrımlaştırma çabası?

Şimdi şöyle düşünelim.. Bir şirket kurdunuz. Bu şirketin ortaya çıkmasındaki temel etken, farklı kuruluşlarla temas halinde olarak hem toplum için hem de kuruluş için fayda sağlamak değil mi?

Peki söz konusu biz Sosyal Güvenlik personelinin özlük hakkı ihtiyacıysa ve birlikte hareket etme seçeneği mevcudunuzda varsa, neden o dernek-bu dernek-şu dernek ifadelerini kullanıyorsunuz? Neden oraya üyeyseniz(gerisini söylemek dahi istemiyorum.) gibi ifadeler kullanıyorsunuz?

Tüzüğünüzde hitap ettiğiniz kesimin faydasına çalışmalar yürütmek seçeneği de mevcudunuzda varken ortaya koyduğunuz mücadele sizce de takdire şayan bir durum! değil mi?

Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği olarak ben ve tüm arkadaşlarım, biz Sosyal Güvenlik Personelinin özlük hakkının iyileştirilmesi hususunda gerekli mücadeleleri veriyoruz. Lütfen sizin de tek mücadeleniz, üyeler arasında fark gözeterek kahvaltı organizasyonları yapmak yerine Sosyal Güvenlik Personelinin özlük hakkının iyileştirilmesi adına çalışmalar yapmak yada en azından destek vermek olsun!

Saygılarımla…

Yazarımız Uzman SGK

http://www.uzmansgk.com/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir