Asgari Geçim Tutarı 2018 de Ne Kadar olacak

Çalışanları ilgilendiren  ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde Asgari Ücret Tespit Komisyonunun 2018’de geçerli olacak asgari ücreti belirleme görüşmeleri kapsamında ilk toplantısı 1 Aralık’ta yapıldı.

Bu toplantıya başkanlık yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Bu yılki toplantımızda bu üçlü istişare ve karar mekanizmasını en etkin şekilde işletip, yine ülkemiz için ortak bir zeminde, ortak sonuçla mutabık olacağımızı umuyorum.” ifadesini kullanmış İşçi, işveren ve Hükümet temsilcilerinden oluşan Komisyon’un ikinci toplantısı ise 15 Aralık’ta Türk-İş’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ekonomi Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı uzmanlarının ülke ekonomisiyle ilgili veriler sunduğu bu toplantıda, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bir kişinin asgari geçim tutarının bin 893 lira 90 kuruş olduğunu Komisyonla paylaşılmıştı.

Son olarak bugün toplanan  Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısının son bulmasıyla  Asgari ücret kararı sonrası Asgari Geçim Tutarı da netlik kazanacak.

Yazarımız SOGÜAD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir