3600 Ek Göstergede Büyük Belirsizlik Devam Ediyor

Milyonlarca çalışan memur ve memur emeklisinin büyük bir sabırsızlıkla beklediği ve tüm partilerin sürekli gündeminde olan 3600 Ek Gösterge ile ilgili büyük bir belirsizlik var. Öyle ki bir gün bir parti yöneticisi konuyla ilgili bir açıklama yaparken, başka bir gün farklı bir açıklama daha geliyor. Son olarak konu farklı bir şekil kazandı ve Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent TURAN “Meclis takvimi el verdiği sürece tüm sözlerimizi tutma gayreti içindeyiz” dedi. Aynı gün Ak Parti Milletvekil Mehmet Muş “3600 ek gösterge ile ilgili düzenlemenin seçimden önce alelacele getirilmesini etik olarak çok doğru bulmuyoruz” dedi. 

Konuyla ilgili Milliyet gazetesinde yayımlanan yazı….

3600 ek gösterge ile ilgili meraklı bekleyiş devam ederken Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan son dakika açıklaması geldi. 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkanvekili “Meclis takvimi el verdiği sürece tüm sözlerimizi tutma gayreti içindeyiz” dedi. Peki 3600 ek gösterge seçimlerden önce çıkacak mı?

3600 ek gösterge ile ilgili Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan açıklamalarda bulundu. Meclisin el verdiği sürede 3600 ek göstergeyi çıkaracaklarını dile getiren Bülent Turan’ın açıklamasının ardından vatandaşlar 3600 ek gösterge  ile ilgili aramalarını sıklaştırdı. Peki 3600 ek gösterge seçimlerden önce çıkacak mı?

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, makamında gazetecilerle bir araya geldi.

Turan, bir soru üzerine 3600 ek göstergeye ilişkin talebin seçimden önce gündeme alınacağını söyledi. Turan, “AK Parti’nin söz verip de yapmadığı hiçbir mesele yok. Söz verdiğimiz her konunun arkasındayız. Meclis takvimine uygun olması halinde tüm
sözlerimizin yerine getirilmesi için yoğun çaba içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

‘3600 İLGİLİ DÜZENLEMEYİ SEÇİMDEN ÖNCE ÇIKARMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ’

Mehmet Muş, açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 3600 ek göstergenin seçimden önce çıkacağına yönelik haberlerin hatırlatılması üzerine Muş, “Masamızda olan bir konudur. Bunun teknik çalışmaları, ilgili kurumların görüşleri devam etmektedir. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra adım atılabilir. AK Partinin masasında olan bir konudur. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından gerekli açıklamalar yapılacaktır. 3600 ek gösterge ile ilgili düzenlemenin seçimden önce alelacele getirilmesini etik olarak çok doğru bulmuyoruz” dedi

Milliyet

TBMM Başkanı Binali Yıldırım 3600 Ek Gösterge ile ilgili ne söylemişti

Hükümet 3600 Ek Gösterge Sözü Vermiştir ve Yerine Getirilecektir

Yazarımız Uzman SGK Kadro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir